ایران خودرو دیزل همایونی

ایران خودرو دیزل همایونی

رونمایی از کانسپت کامیون‌های برقی مرسدس بنز

بازدید کننده 2545 پنج شنبه 6 آذر 1399 گروه : اخبار و مقالات
از 0 رای
0

 

این بار مرسدس بنز ایده ساخت کامیون‌های برقی همراه با پیل‌های سوختی با سوخت هیدروژن مایع را به عنوان سه مدل کامیون به نام‌های GenH2، EActros، EActros Longhaul، رونمایی کرده که هر کدام طرح و هدف مخصوص به خود را در پیش دارند. البته سری‌های ایی اکتروس زودتر از GenH2 وارد جاده می‌شوند زیرا زیرساخت‌های آن‌ها سریع‌تر و ارزان‌تر قابل تهیه هستند.

دایملر قصد دارد از سال 2023 اولین سری‌های آزمایشی این کامیون‌ها را وارد جاده‌ها کند و تولید و ساخت انبوه آن‌ها به نیمه دوم این دهه برمی‌گردد. ساخت پیل‌های سوختی هزینه و علم و فناوری بالایی را نیاز دارد از همین نظر دایملر طی قراردادی با کمپانی ولوو در نظر دارند که باهم هر چه سریع‌تر این پیل‌ها را تولید کنند.

دایملر قصد دارد اولین کامیون‌های برقی خود را در زیر مجموعه‌هایش یعنی فریتلاینر و فوسو و بنز تولید کند تا مناطق فروش این شرکت‌ها یعنی ژاپن و اروپا و آمریکای شمالی اولین نقاطی از جهان باشند که این طرح‌ها در آن عرضه می‌شوند.

دایملر طی برنامه زمانی خود قول این را داده که در سال 2039 کامیون‌های کاملاً با سوخت CO2 و پیل‌های سوختی هیدروژنی را تولید کند. کامیون GenH2 تعامل بین سیستم‌های باتری و سلول سوختی که دو مخزن مایع هیدروژن از جنس استیل در نظر گرفته شده برای این سری کامیون‌ها که دارای ظرفیت ذخیره سازی ویژه 80 کیلوگرم (2 عدد 40 کیلوگرم) برای پوشش مسافت‌های طولانی خواهد بود. سیستم مخزن استیل ضد زنگ از دو لوله تشکیل شده است ، یکی در داخل لوله، که به یکدیگر متصل شده و با عایق خلاVac ساخته شده‌اند.

کامیونeActros LongHaul بسته به نوع استفاده از مزایایی برخوردار است. ویژگی‌های آن تا حد زیادی با ویژگی‌های سری GenH2 Truck یا کامیون دیزلی معمولی یکسان خواهد بود. برد نسبتاً کوتاه eActros LongHaul با یک بار شارژ باتری با بازده بالای انرژی آن جبران شود، زیرا درایو برقی باتری بیشترین بازده را در بین سیستم‌های درایو جایگزین دارد. این به شرکت‌های حمل و نقل مزیت‌های قابل توجهی را در سناریوهای برنامه پیش بینی شده برای eActros LongHaul می‌دهد که به دلیل کم بودن هزینه‌های انرژی آن است. علاوه بر این، شرایط قانونی مربوط به زمان رانندگی رانندگان کامیون، بسته به مورد نیاز به محدوده‌های طولانی را محدود می‌کند. به عنوان مثال، در اتحادیه اروپا رانندگان کامیون باید حداکثر پس از 4/5 ساعت رانندگی حداقل 45 دقیقه استراحت کنند. در این مدت، به لطف جدیدترین فناوری شارژ، می‌توان باتری را با بخش زیادی از انرژی مورد نیاز برای سفر مداوم در نظر داشت. بنابراینeActros LongHaul انتخاب مناسبی برای شرکت‌های حمل و نقل برای استفاده منظم در مسیرهایی است که می‌تواند برنامه‌ریزی شود.

زیرساخت‌های مورد نیاز را می‌توان زودتر، و با هزینه نسبتاً کم، توسط خود شرکت‌های حمل و نقل برای شارژ در انبارهایشان تنظیم کرد. این شارژ انبار مهم‌ترین مرحله برای استفاده از eActros LongHaul است و به این معنی است که اولین مناطق برنامه را می‌توان قبلاً تحت پوشش قرار داد.

یکی دیگر از راه‌های اصلی شارژ فرصت برای افزایش دامنه است، به عنوان مثال هنگام بارگیری وقتی کامیون برقی ثابت است در آینده، شارژ عمومی در ایستگاه‌های قابل دسترسی عمومی در مسیرهای اصلی حمل و نقل نیز به طور فزاینده‌ای مهم خواهد شد. زیرساخت شارژ در سراسر کشور، دامنه عملکرد کامیون‌های الکتریکی باتری را به حداکثر می‌رساند. باتری‌های جدید با دوام‌تر نیز به رقابت کامیون‌های برقی باتری کمک می‌کنند و هزینه‌های کلی مالکیت چرخه عمر خودرو را کاهش می‌دهند.


ارسال دیدگاه

Post comments


comment

est

بررسی کشنده Kenworth T680

3 سال قبل

comment

مدیر سایت

پاسخ مدیر سایت

2 سال قبل